Události

VÝZVA PRO OBČANY – prosba o pomoc uprchlíkům z Ukrajiny

Vážení spoluobčané,

jistě všichni sledujete dění na Ukrajině a určitě ani Vám není lhostejný osud lidí, kteří v současné době prchají před hrůzami války. Proto jsme se i my v rámci zastupitelstva rozhodli, že nabídneme dočasné ubytování pro jednu nebo dvě maminky s dětmi v prostorách spolkového domu na hřišti v Mezouni.

Podle posledních informací by měla dorazit první maminka se třemi dětmi už na počátku příštího týdne. Proto potřebujeme nyní pomoc Váš všech ve velmi krátké době! Každý, kdo z Vás by nám chtěl pomoci, ať se ozve Jitce Wagnerové na e-mail jita.wagnerova@seznam.cz, která bude celou akci koordinovat.

Aktuálně nyní máme spolkový dům vybaven. Děkujeme všem dárcům!!
aktualizace k 6.3.2022

Poděkování:

Chtěli bychom moc poděkovat všem lidem, kteří nabídli během čtvrteční bleskové akce téměř vše, co jsme potřebovali na dovybavení prostor ve spolkovém domě. Kromě postelí, dětské postýlky, matrací a peřin máme přislíbenu pračku, elektrickou plotýnku, mikrovlnku, základní vybavení do kuchyně, základní hyginické potřeby, oblečení, hračky, hrací koberec a další. Vlna solidarity a ohromná vstřícnost lidí nás velmi mile překvapila. Děkujeme moc!

Služby/výpomoc:

Dále uvažujeme i o nemateriální výpomoci rodinám. Např. odvoz na úřady nebo k lékaři, možnost překladu, nabídka brigády pro maminky (úklid domu, drobné práce atd.), zprostředkování setkání s mezouňskými dětmi, praní prádla (dokud nebude pračka). Fantazii se asi meze nekladou, ale vždy prosím nabídku napište na e-mail jita.wagnerova@seznam.cz.

Také uvažujeme i o sbírce pro rodiny, ale vše teprve doladíme podle aktuální situace.

Moc Vám všem děkujeme! Vážíme si Vaší pomoci!
Zastupitelstvo obce Mezouň

 

Zde je několik fotografií z příprav ve Spolkovém domě (6. března 2022):

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *