Odpady

Zvýšení cen za vývoz popelnic v roce 2022

Od 1. ledna 2022 společnost AVE navýšila ceny za svoz a likvidaci směsných i tříděných odpadů o 5 %.

Nové ceny za vývoz popelnice v Mezouni pro rok 2022:

 • Malá popelnice (110/120 litrů) = 96 Kč
 • Velká popelnice (240 litrů) = 192 Kč

6 komentářů: „Zvýšení cen za vývoz popelnic v roce 2022

  • Dobrý den,
   ladíme ještě technické řešení, ale od příštího týdne by měla být dostupná data za loňský rok.
   S pozdravem
   Dan Kokrda

   Reagovat
   • Děkuji za info a co kontejnery na plasty jako mají všude okolo budou?

    Reagovat
    • Dobrý den, evidence svozů popelnic je dostupná na webu: https://www.mezoun.cz/evidence-svozu-popelnic-za-rok-2021/. Můžete si zkontrolovat mj. dny, kdy byly svozy provedeny.

     Co se týče sběru plastů, tak neplánujeme zavedení žlutých kontejnerů, jako to mají obce v okolí. Hlavním důvodem je odlišný systém odpadového hospodářství. V Mezouni se neplatí paušál za osobu, ale platí se pouze za skutečně vyprodukované odpady.

     Dan Kokrda

     Reagovat
 • Dobrý den,
  jsme v Mezouni krátce, takže nevím, jaká je historie svozu odpadů. Říkal jsem si, že je fajn, že občan platí pouze za skutečně vyprodukované odpady. Proč ale tyto poplatky jsou nejdražší široko daleko?

  Např. v Rudné se platí 700 Kč/rok za osobu. Když budu brát 4člennou domácnost, tak je to 2 800 Kč/rok. Kdy svoz je 52x/rok. V ceně je nálepka na Bio popelnici a pytle na svoz plastů, nebo jsou k dispozici žluté popelnice. Popelnice může být o objemu 120 nebo 240 l. Když vezmu třeba vedlejší Nučice, zde je poplatek 650 Kč/rok/osoba. Opět za 4člennou rodinu je to 2 600 Kč/rok. Zde je objem popelnice 120 l. Tachlovice 800 Kč/rok/osoba včetně BIO.

  Výsledek pro 4člennou rodinu a 52 svozů vč. BIO je následující – Rudná 2 800 Kč, Nučice 2 600 Kč, Tachlovice 3 200 Kč, Mezouň (120l / 240l) 5 982 Kč / 10 974 Kč. V Mezouni se ještě musí přičíst platby za pytle na plast.

  Nestálo by za to změnit systém na ten, co je v Rudné či Nučicích? Úsporu o více jak 100 % by asi uvítal každý občan. Nebo je součástí svozové politiky v Mezouni jiná přidaná hodnota, která výši poplatku ospravedlňuje?

  Reagovat
  • Dobrý den, pane Franzi,

   záleží na rozhodnutí obce, jaký způsob zpoplatnění za odpady zvolí. V Mezouni už řadu let funguje účtování odpadů podle počtu vyvezených popelnic. Paušály odmítáme, protože nemotivují občany ke třídění. Většina obcí, která má paušály zavedené doplácí za odpady nemalé prostředky z obecního rozpočtu. Dále řeší dost často problémy s tím, že v domě bydlí větší počet osob, než je přihlášených atd.

   Uznávám, že cena za vývoz jedné popelnice je dost vysoká, ale ceny se odvíjí od ceníku AVE, který my bohužel neovlivníme. Ke skokovému nárůstu došlo vloni kvůli novému odpadovému zákonu, kdy se budou každoročně zvyšovat poplatky za skládkovné. Cílem je, donutit obce k nižší produkci směsného odpadu. A právě vysoká cena za popelnici by měla lidi motivovat, aby maximálně třídili.

   S pozdravem
   Dan Kokrda, místostarosta

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *