Nezařazené

Prohlášení o přístupnosti

Základní informace o přístupnosti

 1. Při tvorbě a správě webu obce Mezouň zohledňujeme zásady přístupnosti podle metodického pokynu k vyhlášce č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).
 2. Web je vytvořen podle specifikace XHTML 1.0 Transitional a dodržuje v maximální míře syntaktickou a sémantickou správnost. Drobné nedostatky v mohou být způsobeny funkcemi redakčního systému Joomla.
 3. Velikost písma je definována v relativních jednotkách, takže písmo se dá zvětšovat či zmenšovat pomocí nastavení prohlížeče.
 4. Všechny odkazy jsou vyznačeny podtržením. Výjimkou jsou odkazy v menu, které podtržené nejsou.

Informace prezentované v jiných formátech (pravidlo č. 9)

 1. Na webu jsou některé informace dostupné pouze ve formátu PDF (zápisy ze zasedání zastupitelstva, rozpočet, formuláře, dokumenty na úřední desce apod.). Pro zobrazení formátu PDF je třeba mít nainstalovaný např. prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na webu společnosti Adobe Systems, Inc.
 2. Ve výjimečných případech jsou na webu informace dostupné ve formátu DOC nebo RTF, které je možné otevřít ve většině textových editorů (MS Office, Open Office), příp. můžete použít bezplatný program od Microsoftu s názvem Word Viewer.

Části webu, které mají odlišný vzhled a ovládání

Na webu obce jsou dostupné dvě speciální aplikace, které nesplňují všechna pravidla přístupnosti. Obsahují velké množství obrázků, které nejsou prezentovány ani popsány v textové podobě. Jedná se o tyto aplikace:

 1. Fotogalerie
 2. E-ARCHIV obce Mezouň

Je nějaká informace na našem webu špatně přístupná?

Informace, které jsou na webu obce pro vás špatně přístupné, můžeme sdělit těmito způsoby:

 • osobně nebo telefonicky v úředních hodinách,
 • poštou,
 • e-mailem.

Kontakt na Obecní úřad Mezouň

 • Adresa: Mezouň 72, PSČ 267 16
 • Telefon: 311 675 198
 • E-mail OÚ: obec@mezoun.cz

Kontakt na správce webu

Pokud narazíte na problém se zobrazováním stránek nebo budete mít nějaký námět na vylepšení, můžete kontaktovat přímo správce webu na následující adrese: dan.kokrda@mezoun.cz. Za veškeré Vaše připomínky předem děkujeme.