Komunitní centrum

Pozvánka na besedu o dinosaurech v Komunitním centru

Zveme Vás na besedu s profesionálním paleontologem RNDr. Štěpánem Rakem, která se koná tuto neděli 28. května 2023 od 17 hodin v KC Mezouň.

Chcete se více dozvědět o predátorech druhohor? O nejdravějších živočiších pravěku? Máte doma zkamenělinu a rádi byste se o ní dozvěděli více? Vezměte ji s sebou. Těšíme se na Vás. Vhodné pro děti od 10 let a dospělé. Vstupné dobrovolné!

RNDr. Štěpán Rak, Ph.D (*1978)

český paleontolog, první certifikovaný profesionální průvodce po paleontologicky a geologicky významných nalezištích v Čechách. 

Vysokou školu studoval v Brně na Masarykově Univerzitě a doktorské studium pak dokončil na Univerzitě Karlově v Praze.  Třináct let pracoval jako kurátor v Muzeu Českého krasu v Berouně, sedm let učil geologii na gymnáziu.

Zabývá se trilobity a členovci, popsal řadu nových rodů a druhů z Čech i Moravy, publikuje ve vědeckých časopisech, vystupuje v rozhlasové relaci Meteor a jako jediný paleontolog byl u Marka Ebena „Na plovárně.“

Věnuje se v posledních zhruba 15 letech hlavně popularizaci paleontologie, jezdí po školách s přednáškami a ukázkami výjimečných zkamenělin, vodí veřejnost a školy do terénu, edukaci paleontologie a geologie zasvětil svůj profesní život.

www.geologickevychazky.cz, geologickevychazky@gmail.com, 604 705 229