Nabídky

Nabídka poradenství pro občany pečující o seniory

Nabídka organizace Dementia I.O.V., z.ú., sídlící v Berouně

Naše organizace působí na Berounsku již třetím rokem a její hlavní činností je pomoc a poradenství pečujícím (zejména těm, kteří pečující o své blízké s demencí) a seniorům.  V Berouně a Hořovicích pořádáme skupiny pro pečující, přednášky k péči a nabízíme poradenství formou osobní, emailovou, telefonickou i prostřednictvím živého chatu na našich stránkách. Po domluvě se Středočeským krajem jsme službu nedávno registrovali jako sociální službu odborného sociálního poradenství, a to ve formě ambulantní i terénní s dojezdem do domácnosti. Máme k dispozici multidisciplinární tým, jehož součástí je kromě sociálních pracovníků také neurolog, psycholog, právník, výživový specialista, zdravotní sestra a duchovní. Všechny naše služby jsou ZDARMA.

V této těžké době jsme se rozhodli oslovit i okolní obce v okrese a nabídnout poradenství pro občany, kteří pečují o své blízké. Naší doménou jsou poruchy paměti a demence, ale poradenství můžeme poskytnout i všem seniorům a pečujícím, kteří řeší běžné praktické věci s péči spojené. Bohužel se stále setkáváme s tím, že k nám lidé přichází až ve stavu velkého vyčerpání a proto bychom rádi informace o možnostech pomoci dostali do všech potřebných domácností.

V této oblasti nejsme žádným nováčkem. Naše organizace působí v celém Středočeském kraji ve 25 městech a máme mnoho projektů na podporu pečujících.

Pokud by Vás naše aktivity více zajímaly, je možné se podívat na naše webové stránky www.dementia.czwww.kavarnavcera.cz, na fb Dementia.