Odpady

Ceny za vývoz popelnic od 1. ledna 2023

Od 1. ledna 2023 jsme byli nuceni navýšit cenu za vývozy směsného komunálního odpadu.

Nově bude stát vývoz malé popelnice 105 Kč (110/120 l). Velká popelnice bude stát 210 Kč (240 l). Cena se tak navyšuje zhruba o 10 %. Společnost AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. pro příští rok zdražila své služby přibližně o 20 %, takže obec bude částečně vývozy popelnic dotovat.

Na příští rok chystáme několik menších novinek v oblasti třídění odpadů. Budeme Vás brzy informovat.

 

 

2 komentáře: „Ceny za vývoz popelnic od 1. ledna 2023

 • Dobrý den,
  nešlo by přejít na roční platby a systém, co má např. Rudná, Nučice, Tachlovice,…? Rudná roční poplatek za osobu (včetně svozu plastů a bioodpadu) za 700 Kč. Nučice za 650 Kč, Tachlovice 800 Kč.

  Díky za vaši reakci

  • Dobrý den,

   zastupitelé přechod na paušální platby nepodporují. Tento způsob má několik nevýhod a spousta obcí se snaží zavádět nejrůznější úpravy, aby pro ně nebylo odpadové hospodářství tak ztrátové. Bojují zde například s obyvateli, kteří nejsou v obci trvale hlášení.

   V Mezouni pak lidé zaplatí pouze za ten odpad, který vyprodukují. Motivace ke třídění je tak vyšší než v obcích s paušálem.

   Nový zákon o odpadech tlačí obce k tomu, aby se vyváželo na skládky co nejmenší množství směsného odpadu. A proto systém zpoplatnění za odpady považujeme za efektivní a díky němu bychom měli zvládnout přísné cíle, které zákon stanovuje.

   Ale samozřejmě se nebráníme diskusi, takže můžeme nějaké dílčí úpravy v systému udělat. Několik menších úprav představíme už teď v lednu.

   Díky za pochopení
   Dan Kokrda, místostarosta

Komentáře nejsou povoleny.